Tuesday, June 12, 2018

Eestlased ja kolmnurk

Mida on ühist eestlastel ja ühel geomeetrilisel objektil? Mina näiteks ei tea, kuid viimased nädalad olen selle üle pead murdnud. Tõenäoliselt mõni lugeja paneb pildi juba kokku, just räägin Facebooki grupist nimega "Eestlaste Kolmnurk", kuhu praeguseks hetkeks on kogunenud juba enam, kui 57 000 kasutajat.

Kuidagi raske on seda gruppi või kogukonda sõnadesse panna kas või mis see on. Võib-olla oleks kõige õigem eeldada, et see on umbes viies eesti?
Kuna mul on nüüd omajagu aega olnud seda analüüsida, siis olen enda jaoks teinud sellise sketchi mis sarnaneb aatomile, sest see paistab antud kohta kõige paremini iseloomustavat. Panen siia ka ühe aatomi pildi, et kõik saaksid ettekujutuse mis see täpselt on:

Jätkates nüüd minu teostusega, tooksin välja sellise joonise, proovisin selle teha võimalikult ilusa ja selge.

Igal kolmnurgal on tipud nii ka eestlaste omal, nendesse kohtadesse olen märkinud põhilised rollid, ehk siin enam esindatud ja tähelepanu haaravamad tüübid. Nendest kõige värvikirevam, ülemine tipp on kindlasti live videote tegijad, selle tüübi puhul joonistuvad selgelt välja mitu joont, mis oleks alljärgnevad: Enamasti töötu, kõige kõvemad videod tulevad välja 5.dal kuupäeval (sotsiaaltoetused) ja siis on võimalik pruukida vägijooki ning üldiset lööb välja mõni veidrus. Teise tüübi puhul on esindatud soomes käivad / töötavad või elavad eestlased kes tõenäoliselt on tulnud sidet otsima kodumaaga, seda tüüpi on raske hinnata osad neist on nagu täie mõistuse juures, teised jälle aru peast ära joonud. Nendelt inimestelt on videoid oodata enamasti nädalavahetusel. Kolmandad laiverid on lapsed, kes ilmselt ei anna endale vähimatki aru mida nad teevad ja miks nad teevad, kuna nad on seda gruppi näinud või sellest kuulnud peavad nad lihtsalt olema lahedad ja asjaga kaasas käima, osad neist ei tohiks facebooki isegi mitte kasutada juba vanuse poolest.

Võtame nüüd ette tipu mis mul harja eriti punaseks ajab, mis sul viga on, miks sa postitad mingeid telefoni tüüpide või autode võrdlusi kuhugi sotsiaalmeediasse. Kas sa loodad, et sinu eelistus ühtib enamusega? Tunned sa ennast siis kuidagi paremini, et sa kuulud ka enamusse?? Tahad ma üllatan sind? Isegi, kui su kuulud sinna enamusse, siis see enamus on eestlaste kolmnurk mille IQ tase on valdavas osas madalam, kui lume alt sulanud muru. Lapsevanemad võtke ennast kokku ja jälgige mida teie võsukesed internetis teevad, kohe päris reaalselt.

Ilma pikema jututa kolmas tüüp noorikuid, "otsin tutvuseid", "otsin sõpru", "Otsin suhet, PS suhkruissisid pole vaja". Meenutab mingeid kuldseid rate.ee aegu. Paistab, et osad inimesed ongi oma arengult sinna jäänud. Tõmba oma pea nüüd monitorist välja ja vaata päris maailmas ringi, otsi endale mõni huviring või hobi ja sa leiad päris reaalseid ning kasulike tuttavaid. Lihtsalt STOP, ära ole selline.

Aatomi tuumast rääkides, sinna on kogunenud rahvas kes reaalselt fännab seda paska, kommenteerib videote ning postituste all mida eelnevalt kirjeldasin. Pole selle kohta palju öelda...

Ning, ning lõpuks see välimine äär, inimesed kes üldiselt on enamasti haritud ja kuskilt tuttavalt selle eksistentsist kuulnud. Tulnud lihtsalt eemalt vaatlema mis siin toimub. Enamasti ei kommenteeri ega laigi, lihtsalt vaatleb ja irvitab pihku.

Selline on minu kiire analüüs sellele grupile, kiita saan ainult sideteenuse pakkujaid JAH te olete interneti viinud isegi sinna, kus seda võib-olla ei peaks olema. Laita saan lapsevanemaid kes lubavad oma lastel sellises kohas üldse viibida, see on kurb.

Lisan siia ka mõned mahlakamad palad Youtube vahendusel, otse eestlaste kolmnurgast.No comments:

Post a Comment