Wednesday, June 13, 2018

Ratastoolis lapsed

Mnjaa.. karm teema eksole? Ma küll ei ole lapsevanem, ega plaani ka lähiajal olla, kuigi ühiskonna normide järgi ehk võiks sinna poole juba tüürida, kuid siiski tänan ei. Tegelikult ma ei tulnud seekord siia rääkima enda olematutest lastest või plaanidest nendega seoses, tulin rääkima üldisest probleemist mis puudutab väga paljusid lapsi.

Võtame nüüd näiteks mõned viimased artiklid ajakirjandusest:

Uuring: Iga neljas 1. klassi laps on ülekaalus või rasvunud
Laste ülekaal on võtmas epideemia mõõtmeid: ligi kolmandik Eesti lastest on ülekaalus või rasvunud
Laste rasvumine algab kodusest kasvatusest
Lapsed on ülekaalulised – mida teha?

Voh, see viimane pealkiri on nagu maasikas karupersse, mida siis teha ja kuidas see seondub ratastooliga minu pealkirjas, las ma valgustan teid. Kas olete näinud juba seda imevigurit nimega tasakaaluliikur? Mina olen ja suisa nii palju, et süda läheb pahaks.


Kui see pilt nüüd ka siia lisatud lööb kindlasti kõigil silme eest selgeks millest ma täpselt rääkin. Vanasti oli ikka nii, et kui kuulsid tümakat tulemas siis teadsid, kohale jõuab mõni rullnokk oma BMW-ga või rollerimees kes installinud omale arvutikõlarid masina peale (müts maha, selleks peab ikka nuppu ka olema)

Tulles nüüd tagasi selle vidina juurde siis esmalt kuuled juba eemalt mingit häirivat muusikat, enamjaolt on selleks mõni popim laulukene näiteks AROPi - Kiki Miki, sa lihtsalt tunned kuidas selle peale kõrvad sitavett jooksevad ja viimsed ajurakud surevad, sellele järneb juba elektriline sumin ja peagi ilmub silme ette lapsukene kes seisab sellel viguril, ühes käes jäätis / krõpsupakk või kummikommid.
Nüüd ta tuleb ja tuleb ja veereb sellega, suu on loomulikult ümberringi jäätisega koos, sest ega ette ei pea ometi vaatama, pilt on naelutatud nutitelefoni lugude vahetamiseks või sõpradega suhtluseks. Järsku oleme me hädas, et oo meie lapsed on ülekaalulised ja mida teha, ma kohe ütlen. Visake algatuseks see rüsa kuhugi prügikasti või, kui pole hilja siis jätke see üldse ostmata. Andes taskuraha nänni jaoks, siis las nad vähemalt jalutavad poodi selle saamiseks, sõitku rattaga / tõukerattaga. Kas te ise aru ei saa, et põhjustate seda ülekaalu just sellise mugavdamisega. Õeldakse küll, et ega seal see tasakaalu hoidmine kerge pole, no ma ei tea ma pole veel näinud, et keegi tasakaalu hoides oma kaalu langetaks, unustage ära.

Kui sa praegu mõtled ja naerad või ei saa aru sellest jutust, siis hiljem sa tõenäoliselt nutad, kui su laps on rasvunud ja reaalses ratastoolis liigeste või südameprobleemide tõttu.

Aitähh tähelepanu eest!

No comments:

Post a Comment